










CORE Flexrail Camping Cook Table 157cm With Accessories
Item #1872208
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
CORE Flexrail Camping Cook Table 157cm With Accessories
Patent-pending FlexRail System bundled accessories allow users to customise adapt their table to fit the needs of any situation. Removable food-safe prep surface converts to a grilling surface in seconds. Powder-coated steel components are durable rust-resistant. Oversized pinch-free locking buttons automatically lock securely every time.In addition to the integrated swivelling paper towel holder onboard storage bag this bundle includes the following FlexRail accessories: Cup holders x 2 accessory hooks x 4 trash bag holder utility basket. Easily adjusts to 4 heights with single-hand adjustment. Durable outdoor surface. Rust-resistant steel frame and grilling surface. Integrated paper towel holder and bottle opener. Single-hand height adjustment.
| Brand | Core Equipment |
| Country of Origin | China |
| Colour | Gray/Green |
| Product Dimensions | Product: W 157.5 x H 70 x D 86.4 mm With Packaging: Box 1: D 805 x W 82 x H 695 mm |
| Product Weight | Product: 18.3 kg With Packaging: Box 1: 18.3 kg |
| Material | Steel/HDPE/Polyester |
| Capacity | 91 kg |
| Model Number | 40551 |
|











