




14KT Yellow Gold Cultured Freshwater Pearl Onyx Necklace
Item #1710909
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
14KT Yellow Gold Cultured Freshwater Pearl Onyx Necklace
14KT yellow gold 6-6.5 mm cultured freshwater pearl and 10 mm onyx and gold beads lobster clasp necklace.| Metal | 14KT Yellow Gold |
| Stone | Black Onyx |
| Stone Shape | Round |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Shape | Near Round |
| Pearl Colour | White |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Length | 45 cm |
| Stone Size | 10 mm |
| Pearl Size | 6-6.5 mm |
| Metal Finish | Polished |
| Made In | USA |
| Model Number | NG639-5-01 |
|





