

Sony 65 inch X77L HDR 4K Smart TV KD65X77L
Item #270272
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Features
Included in our price
- Minimum 1-Year Warranty
- 90 Day Returns*
- Room of Choice*
- 2% Annual Reward**
*We allow 90-day change of mind returns on electronic goods. Room of choice delivery available only for TVs 65 Inch and Bigger. Online purchases only. Delivery excludes some areas. **With an Executive Membership. Terms and conditions apply.
Screen Resolution
3840 x 2160 px
Wall Mountable
Yes
Upscaling
4K
Screen Type
Direct LED
Digital Tuner
DVB-T/T2
Smart TV
Google TV
Refresh Rate
50Hz
Brand
Sony
Description
Sony 65 inch X77L HDR 4K Smart TV KD65X77L
Our Smart TV delivers exciting content in 4K HDR. Even 2K pictures are upscaled to near 4K quality with sharp details and billions of real-world colours, reproduced by our 4K Processor X1. Clear, natural sound brings movies and music to life for a thrilling experience.Package size
1
1866
2
1576
3
969
Product size
a
1462
b
842
c
1462
d
71
e
334
| Screen Size | 65 |
| Screen Type | Direct LED |
| Screen Resolution (Pixels) | 3840 x 2160 |
| Refresh Rate (Hz) | 50 |
| Digital Tuner(s) | DVB-T/T2 |
| Upscaling | 4K |
| Smart TV | Google TV |
| Connectivity | Wi-Fi 5 (802.11 ac) |
| Picture Modes | Vivid Standard Cinema Game Graphics Photo Custom |
| 4K Ultra HD disc compatible | Yes |
| Audio | 2 x Full Range (Bass Reflex) |
| Digital audio output | Two channel linear PCM: 48kHz 16bits, Dolby Audio |
| Digital audio inputs | Two channel linear PCM: 32/44.1/48kHz 16/20/24bits, Dolby Audio |
| Ports (USB, HDMI, 3.5mm, Composite (AV)) | 3 x HDMI 2.0 2 x USB Ethernet Optical |
| Streaming Apps | Netflix Stan Disney Amazon Prime Kayo Binge Optus Sport Paramount+ Apple TV+ Crunchyroll YouTube Spotify Abc SBS On-Demand 7Plus 9now 10play |
| Wall Mountable | Yes |
| With Stand | VESA 200 mm x 200 mm |
| Brand | Sony |
| Country of Origin | Malaysia |
| Product Dimensions | Product: W 1462 x H 842 x D 71 mm With Packaging: D 186 x W 1576 x H 969 mm |
| Product Weight | Product: 21 kg With Packaging: 28 kg |
| Accessories Included | AC Powercord Batteries Operating Instructions Quick Setup Guide Support Belt Table Top Stand Voice Remote Control |
| Model Number | KD65X77L |
|

