







Starward Whiskey Gift Pack 3 x 750ml
Item #207125
Member Only Item
Description
Starward Whiskey Gift Pack 3 x 750ml
Pack Contains 3 Australian award winning whisky's. Two-Fold is a wheat and single malt whisky folded together and matured in Australian red wine barrels. Nova is Starward's fruit forward, signature single malt whisky. 100-Proof is a robust single malt whisky that is fully matured in American oak, red wine barrels and bottled at 100 proof.| Alcohol Volume | 40% 41% 50% |
| Country | Australia |
| Bottle | 750 ml |
| Standard Drinks | 23.6 24.2 29.6 |
| Region | Victoria |
| Brand | Starward |
| Product Dimensions | With Packaging: W 1410 x D 970 x H 3440 mm |
| Product Weight | With Packaging: 5.05 kg |
| Type | Whiskey |
|








