






Bright by Joie Wandi Lightweight Compact Stroller With Carry Bag
Item #252734
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Bright by Joie Wandi Lightweight Compact Stroller With Carry Bag
Featherlight folding flat, this compact stroller is designed for parents who are full of plans short on storage space. Suitable from birth to 15kg, the Wandi stroller grows with your child. A comfortable forward-facing seat lets baby explore the world around them while a near-flat recline creates a cosy, ergonomic space. With a secure one-touch braking system a padded 5-point harness, every outing feels safe smooth.The product features:
- Open size: L 86 x W 52.5 x H 106 cm
- Comfortable forward facing seat
- Near flat recline
- Lightweight at just over 6kg
- Durable UPF 50+ water repellent canopy
- Built in carry strap included travel bag
- SoftTouch 5-point harness
- Quick intuitive fold setup
- Viewing window on sun canopy
| Brand | Bright by Joie |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | Product: W 52.5 x H 106 x D 86 cm With Packaging: D 479 x W 202 x H 594 mm |
| Product Weight | Product: 6 kg With Packaging: 7.86 kg |
| Accessories Included | Carry Bag |
| Recommended Age | Birth - 15 kg |
| Capacity | 15 kg |
| Model Number | BS1601FABLK600 |
|







