























Masseuse Massage Terapeutica V2 Massage Chair
Item #133202
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Masseuse Massage Terapeutica V2 Massage Chair
Transform your wellness with the Therapeutica V2 Massage Chair — where advanced technology meets exceptional relaxation.Powered by intelligent AI Health Detection, the will analyse key indicators such as heart rate, blood oxygen levels and create a fatigue index to craft a uniquely tailored massage experience. Using exclusive AI IntelliScan technology, the Therapeutica recommends one of 12 personalised massage programs designed to restore balance and wellbeing. Refine every session with five massage techniques, three adjustable massage widths, and six massage speeds — allowing each massage to be perfectly suited to your preferences.
Designed for complete full-body rejuvenation, the chair features AirSpa Massage, Zero Gravity, and Hot Stone Therapy, along with a range of advanced therapeutic functions. Easily explore every feature using the sleek 4.3-inch touchscreen tablet or the intuitive iDrive Quick Start Control, and unwind in restorative comfort from the privacy of your own home.
This product features:
- 125 cm SL-Track
- Full-Body AirSpa
- AI Health Detection
- Hot Stone Massage
- Zero Gravity
- 12 Automatic Treatments
- 4.3-inch Touch Screen Tablet
Package size
1
760
2
1175
3
1160
Product size
a
755
b
1110
c
1400
| Brand | Masseuse Massage |
| Country of Origin | China |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | Product: W 755 x H 1110 x D 1400 mm With Packaging: D 760 x W 1175 x H 1160 mm |
| Product Weight | Product: 73 kg With Packaging: 90 kg |
| Material | PU Leather |
| Capacity | 150 kg |
| Model Number | TERAPEUTICA V2 |
|












