


Glow Trove Log Holder
Item #228173
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Glow Trove Log Holder
Introducing the Glow Trove Log Holder, a perfect blend of style and functionality. This contemporary log holder stores up to 80 kg of firewood, featuring a sleek black powder coated finish. Its compact design makes storage a breeze, while the strong and durable construction ensures lasting use. Elevate your space with this stylish and practical addition to your firewood storage and organisation.This product features:
- Stores up to 80 kg of firewood
- Black powder coated finish
- Contemporary and stylish design
- Compact design for easy storage
| Brand | Glow |
| Country of Origin | China |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | Product: W 1025 x H 1025 x D 1090 mm With Packaging: D 1025 x W 1025 x H 120 mm |
| Product Weight | Product: 6 kg With Packaging: 8 kg |
| Material | Steel |
| Capacity | 80 kg |
| Model Number | GLOW2420 |
|



