







Calvin Klein Gauge Black Leather Sepia Dial Men's Watch 25200496
Item #249399
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Calvin Klein Gauge Black Leather Sepia Dial Men's Watch 25200496
The Gauge multifunction collection features bold architectural and athletic details, capturing the essence of those who prioritise both fashion-forward aesthetics and functionality.This product features:
- Tongue buckle
| Gender | Men's |
| Dial Colour | Sepia |
| Strap Material | Black Leather |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 41 mm |
| Case Thickness | 10.7 mm |
| Crystal | Mineral |
| Water resistance | 3 Bar |
| Dial | Analogue |
| Functions | Multifunction |
| Brand | Calvin Klein |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 88 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | Product: 0.1 kg With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 25200496 |
|




