







Calvin Klein Gauge Stainless Steel Grey Dial Men's Watch 25200493
Item #249396
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Brand
Calvin Klein
Dial
Analogue
Movement
Quartz
Crystal
Mineral
Description
Calvin Klein Gauge Stainless Steel Grey Dial Men's Watch 25200493
The Gauge multifunction collection features bold architectural and athletic details, capturing the essence of those who prioritize both fashion-forward aesthetics and functionality.| Gender | Men |
| Dial Colour | Grey |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 41 mm |
| Case Thickness | 10.70 mm |
| Crystal | Mineral |
| Calendar | Date |
| Water resistance | 3 Bar |
| Dial | Analogue |
| Functions | Multifunction |
| Brand | Calvin Klein |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 88 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 25200493 |
|




