







Calvin Klein Minimalistic Pilot Stainless Steel Blue Dial Men's Watch 25200515
Item #249401
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Calvin Klein Minimalistic Pilot Stainless Steel Blue Dial Men's Watch 25200515
These timepieces are characterised by its refined linear textured dial and softly curved bezel, ensuring a sleek and adaptable appearance. Featuring a bracelet that blends brushed and polished textures, these pieces are tailored for comfort yet attract notice effortlessly.This product features:
- Date calendar indicator
- Push button deployment
| Gender | Men's |
| Dial Colour | Blue |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 42 mm |
| Case Thickness | 10.40 mm |
| Crystal | Mineral |
| Calendar | Date |
| Water resistance | 3 Bar |
| Dial | Analogue |
| Brand | Calvin Klein |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 88 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | Product: 0.14 kg With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 25200515 |
|




