







Coach Jackson Brown Leather Strap White Dial Men's Watch 14602746
Item #249419
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Coach Jackson Brown Leather Strap White Dial Men's Watch 14602746
Combining discerning style with rugged functionality, Jackson is made for life on the move. Finished with a dark brown leather strap, this gold tone chronograph features a white dial with a date window and three sub dials marking seconds, minutes and hours.This product features:
- Tongue Buckle
| Gender | Men's |
| Dial Colour | White |
| Strap Material | Dark Brown Leather |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 44.10 mm |
| Case Thickness | 10.90 mm |
| Crystal | Mineral |
| Calendar | Date |
| Water resistance | 3 Bar |
| Dial | Analogue |
| Brand | Coach |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 88 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | Product: 0.1 kg With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 14602746 |
|




