







Coach Kitt Lavendar Ceramic Women's Watch 14504481
Item #249414
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Brand
Coach
Dial
Analogue
Movement
Quartz
Crystal
Mineral
Description
Coach Kitt Lavendar Ceramic Women's Watch 14504481
A modern style, the Kitt is a versatile timepiece made for work and play. This lavender ceramic bracelet design features a lavender lacquer dial detailed with a mix of rose gold tone numerical and crystal-set stick markers for a touch of shimmer. With push-button deployment and lavendar ceramic case.| Gender | Women's |
| Dial Colour | Lavender |
| Strap Material | Lavendar Ceramic |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 38.00 mm |
| Case Thickness | 8.05 mm |
| Crystal | Mineral |
| Water resistance | 3 Bar |
| Dial | Analogue |
| Brand | Coach |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 88 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 14504481 |
|




