











MSI Modern A14 AI+ 14 Inch F2HMG-003AU
Item #259679
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Display
14 Inch
Resolution
IPS Level Panel
Connectivity
Bluetooth 5.3
OS
Windows 11
Description
MSI Modern A14 AI+ 14 Inch F2HMG-003AU
MSI Modern A14 AI F2HMG-003AU Business and Productivity Laptops, 14 inch FHD IPS-Level, UMA, AMD Ryzen 5 220, DDR5 16GB, 512GB SSD, Windows 11, Platinum Gray.The product features:
- Combines performance and style to elevate your work
- New opportunities with Microsoft Copilot
- Powered by up to Ryzen 5 processor - ensures smooth performance for everyday tasks and multitasking
- Fast and seamless on-the-go connections
- Slim and lightweight - feels every touch on its curved body
| Computer type | MSI Modern A14 AI |
| Display size (inches) | 14 Inch |
| Resolution (Pixels) | 1920 x 1080 |
| Screen Resolution | IPS-Level Panel |
| Graphics Card | AMD Radeon Graphics |
| Processor | AMD Ryzen 5 220 |
| Processor Speed GHz | 3.2 GHz |
| Processor Cores | 6 |
| RAM (GB) | 16GB |
| SSD Storage | 512GB |
| Ports (USB, 3.5mm, Thunderbolt , Ethernet) | 2 x USB 3.2 Gen2 Type-C 2 x USB 3.2 Gen1 Type-A 1 x Gigabit Ethernet 1 x HDMI 1 x microSD Card Reader 1 x Kensington Lock |
| Wi-Fi | AMD Wi-Fi 6E RZ616 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Operating system | Windows 11 |
| Battery | 46.8 Whr |
| Brand | MSI |
| Country of Origin | China |
| Colour | Platinum Gray |
| Product Dimensions | Product: W 323.9 x H 19.9 x D 217.2 mm With Packaging: D 424 x W 85 x H 284 mm |
| Product Weight | Product: 1.4 kg With Packaging: 2.39 kg |
| Model Number | F2HMG-003AU |
|






