

























Northridge Home Accent Console
Item #1782944
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Northridge Home Accent Console
The Del Rey Accent Console combines contemporary features with a classic design. Made from hardwood solids and finished with acacia veneers, this piece offers a refined appearance that complements any interior. Adjustable shelves behind four enclosed doors provide versatile storage options, and the rich overlay design adds a touch of glamour.This product features:
- Constructed of hardwood solids and Acacia veneers
- Solid hardwood legs with adjustable levelers
- Fits up to a 177.8 cm television
- Adjustable storage shelves behind soft close doors
- Removable back panels with cable cutouts
- Elegant overlay door design with carved handles for easy-opening
- Rich, black finish
WARNING
Children have died from furniture toppling.
- • Always secure this furniture with an anchor device.
- • Never allow children to stand, climb or hang on drawers, doors, or shelves.
| Brand | Northridge Home |
| Country of Origin | Vietnam |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | Product: W 1880 x H 660 x D 457 mm With Packaging: D 555 x W 1976.1 x H 628 mm |
| Product Weight | Product: 57.2 kg With Packaging: 70 kg |
| Material | Hardwood Solids/Acacia Veneers |
| Capacity | Top 45.4 kg Shelf 11.3 kg |
| Model Number | D-A247CN-517 |
|













