











Olivia Burton Grosvenor Mini Ionic Plated Thin Gold Steel Ivory Dial Womens Watch 24000257
Item #249393
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Brand
Olivia Burton
Movement
Quartz
Dial
Analogue
Case Width
20 mm
Description
Olivia Burton Grosvenor Mini Ionic Plated Thin Gold Steel Ivory Dial Womens Watch 24000257
Make it mini with our best selling Grosvenor watch - now with a petite 20mm square dial. This tiny classic is big on detail with dainty North Star and crystal markers. A radiant sunray dial in timeless Ivory and beautiful gold-plated 5 link bracelet make this the perfect stackable watch. Good things really do come in small packages.| Gender | Women's |
| Dial Colour | Ivory |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 20 mm |
| Case Thickness | 6.6 mm |
| Crystal | Mineral |
| Water resistance | 3 Bar |
| Dial | Analogue |
| Brand | Olivia Burton |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 86 x W 86 x H 81 mm |
| Product Weight | With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 24000257 |
|






