







Tommy Hilfiger Lori Stainless Steel Green Dial Women's Watch 1782778
Item #249406
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Tommy Hilfiger Lori Stainless Steel Green Dial Women's Watch 1782778
Effortlessly stylish and modern, the Tommy Hilfiger women’s watch combines casual charm with contemporary design. Featuring an integrated bracelet with T-bar construction, a textured dial with applied indexes and an iconic stripe detail on the minute hand, it’s the perfect accessory for everyday sophistication.This product features:
- 3 hand
- Push button deployment
| Gender | Women's |
| Dial Colour | Green |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 34 mm |
| Case Thickness | 8.20 mm |
| Crystal | Mineral |
| Water resistance | 5 Bar |
| Dial | Analogue |
| Brand | Tommy Hilfiger |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 87 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 1782778 |
|




