





Tommy Hilfiger Tyson Grey Dial Grey Steel Men's Watch 1710711
Item #249404
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Tommy Hilfiger Tyson Grey Dial Grey Steel Men's Watch 1710711
The Tommy Hilfiger Men’s Watch is the perfect companion for your everyday style. Its matte sunray dial, with diamond-cut sub-eyes and signature branding, exudes sophistication. Paired with link bracelets, this classic timepiece adds a refined touch to every moment.| Gender | Men's |
| Dial Colour | Dark Grey |
| Strap Material | Grey Steel |
| Movement | Quartz |
| Case Width | 44 mm |
| Case Thickness | 9.7 mm |
| Crystal | Mineral |
| Calendar | Multifunction |
| Water resistance | 5 Bar |
| Dial | Analogue |
| Functions | Multifunction |
| Brand | Tommy Hilfiger |
| Country of Origin | China |
| Product Dimensions | With Packaging: D 87 x W 88 x H 80 mm |
| Product Weight | With Packaging: 0.1 kg |
| Model Number | 1710711 |
|



