




Trinity EcoStorage Sliding Undersink Organiser
Item #1806291
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Description
Trinity EcoStorage Sliding Undersink Organiser
Trinity's Sliding Undersink Organiser is a great addition to any kitchen, bathroom, or storage area. This organizer will help maximize storage in areas where your plumbing may create an awkward space, gaining convenience, accessibility, and visibility to all your items. A pair of slides are included and all hardware is provided for mounting under your sink, in a cabinet. Includes 1 top basket, 1 bottom basket and 1 pair of slides.| Brand | Trinity |
| Country of Origin | China |
| Colour | Chrome |
| Product Dimensions | Product: W 293 x H 407 x D 451 mm With Packaging: D 310 x W 462 x H 130 mm |
| Product Weight | With Packaging: 4.38 kg |
| Material | Steel |
| Accessories Included | Mounting Hardware |
| Capacity | 22.6 kg |
| Model Number | CTBFZ-2204 |
|





