













Westinghouse 10kg EasyCare Top Load Washer
Item #267317
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Features
Included in our price
- Room of Choice*
- Unboxing Service*
- Removal of Packaging*
- 2% Annual Reward**
*Online purchases only. On selected appliances. Delivery excludes some areas. **With an Executive Membership. Terms and conditions apply.
Description
Westinghouse 10kg EasyCare Top Load Washer
10kg capacity top load washing machine with easy to use controls, everyday fast wash programs and durable soft close glass lid.This product features:
- Wash options you really need
- Fast wash program
- Delay end option to plan when your wash finishes
- Gentle drum
Package size
1
761
2
707
3
1132
Product size
a
670
b
1095
c
745
| Width (mm) | 670 |
| Height (mm) | 1095 |
| Height With Lid Open (mm) | 1460 |
| Depth (mm) | 1460 |
| Depth Including Hoses (mm) | 745 |
| Brand | Westinghouse |
| Country of Origin | Thailand |
| Colour | White |
| Product Dimensions | Product: W 670 x H 1095 x D 745 mm With Packaging: D 761 x W 707 x H 1132 mm |
| Product Weight | Product: kg With Packaging: 56 kg |
| Type | Top Load Washer |
| Energy star rating | 4 |
| Water star rating | 3.5 |
| Capacity | 10 kg |
| Model Number | WWT1084C7WA |
|







