



















Westinghouse 609L French Quad Door Fridge Matte Black WQE6170BB
Item #267337
Price includes delivery. Item may be available in your local warehouse, prices may vary.
Features
Included in our price
- Room of Choice*
- Unboxing Service*
- Removal of Packaging*
- 2% Annual Reward**
*Online purchases only. On selected appliances. Delivery excludes some areas. **With an Executive Membership. Terms and conditions apply.
Description
Westinghouse 609L French Quad Door Fridge Matte Black WQE6170BB
609L quad door fridge in matte black with an ice and water door dispenser, FlexSpace fully convertible compartment offering 5 predefined temperature settings, FreshSeal automatic humidity control crispers, SnackZone and 3.5-star energy rating.The product features:
- FlexSpace convertible compartment
- SmartSplit door design
- Ice and water dispenser — plumbed
- FreshSeal crisper
- Quick freeze function
- Slide back and flip up shelves
- Dual cooling
- Electronic temperature controls
- LED lighting
Package size
1
818
2
949
3
1855
Product size
a
913
b
1756
c
749
d
371
e
147
| Width (mm) | 913 mm |
| Height (mm) | 1756 mm |
| Depth Without Handle (mm) | 749 mm |
| Packaging (mm) | D 818 x W 949 x H 1855 mm |
| Total Capacity (L) | 609 Litre |
| Freezer Capacity (L) | 147 Litre |
| Refrigerator Capacity (L) | 371 Litre |
| Dispenser | Ice And Water |
| Brand | Westinghouse |
| Country of Origin | Thailand |
| Colour | Matte Black |
| Product Dimensions | Product: W 913 x H 1756 x D 749 mm With Packaging: D 818 x W 949 x H 1855 mm |
| Energy star rating | 3.5 Star |
| Capacity | 609 Litre |
| Model Number | WQE6170BB |
|










