

Laifen Mini High Speed Hair Dryer Pink 1HD31SAUPK001
Item #259663
Member Only Item
Description
Laifen Mini High Speed Hair Dryer Pink 1HD31SAUPK001
Laifen Mini Hair Dryer, lightweight and compact high speed 200M ionic blow dryer with 110,000 RPM powerful motor for fast drying, low noise. Hair dryer with magnetic nozzle and child mode.This product features:
- Mini size: Travel-friendly! Compact and weighs only 299 g
- Mighty performance: 110,000 RPM, 19 m/s airspeed
- Child mode: Gentler temperatures for kids
- 150M negative ions: Fights frizz, boosts shine
- Smart temperature control: 100 t/s monitoring, reduced damage
| Brand | Laifen |
| Country of Origin | China |
| Colour | Coral Pink |
| Product Dimensions | Product: D 76 x W 218 x H 61 mm With Packaging: D 330 x W 170 x H 140 mm |
| Product Weight | Product: 0.29 kg With Packaging: 1.41 kg |
| Material | Nylon Fibreglass |
| Accessories Included | 1 x 1.8 m Charging Cable 1 x Smooth Nozzle Storage Bag |
| Model Number | 1HD31SAUPK001 |
|

